auto do ślubu

Szukasz auta do ślubu sprawdź na slubi.pl!

Wybór zespołu weselnego i jego konsekwencje

Styczeń 20, 2015 admin 0 Comments

Autor: Anna Kutkiewicz

Zespół weselny jest odpowiedzialny za oprawę muzyczną na przyjęciu weselnym. Obecnie nie jest to jedyne jego zajęcie, gdyż wokaliści z zespołów często przejmują również rolę wodzirejów i starają się odpowiednio kierować całym przyjęciem weselnym. Jak to wygląda w praktyce?

Ano tak, że to członkowie zespołów często są odpowiedzialni za oczepiny, to oni zachęcają gości do zabawy, zwracają też uwagę na ważne momenty, takie jak wniesienie tortu, wygłoszenie podziękowań dla rodziców. Zatem rola zespołu jest znacząca, a jego wybór winien być przemyślany.
Wybierając zespół muzyczny, tak jak i zresztą przy innych wykonawcach, warto zwrócić uwagę na opinie. Jest to ważne głównie z tego względu, że niektóre zespoły „oszukują” młodych robiąc długie przerwy, wskazując dodatkowe koszty, itd. Dlatego najlepiej przed całą uroczystością podpisać umowę z zespołem muzycznym, w której uregulujemy wszelkie warunki współpracy. W takiej umowie wskażmy, kto pokrywa koszty dojazdu, kto jest odpowiedzialny za przygotowanie odpowiedniej infrastruktury (scena, okablowanie, złącza), a także kto wybiera repertuar, itd. Wzory takich umów są ogólnodostępne w internecie. Często też takową umowę przedstawia sam zespół. Warto jest się z nią odpowiednio zapoznać, a w przypadku nieścisłości poprosić o wyjaśnienie, bądź też naniesienie zmian.
Coraz częściej wśród młodych popularność zyskuje wynajęcie DJ’a. Koszty związane z tym przedsięwzięciem są znacznie mniejsze niż ma to miejsce w związku z wynajęciem zespołu muzycznego. Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że DJ robi króciutkie przerwy, bądź też nie musi robić ich wcale w związku z tym, iż muzyka jest grana z playbacku. Dzięki współpracy z DJ’em, który ma odpowiednie umiejętności wodzirejskie, dostarczymy gościom niesamowitej dawki zabawy, która będzie trwać nawet i do białego rana. Niestety zespoły często nie chcą tak długo zabawiać gości. Zatem szukając osób odpowiedzialnych za muzykę na weselu warto jest także zwracać uwagę na to, jak podchodzą do swych realizacji – czy są to ludzie z pasją, czy wykonują tą pracę, bo muszą.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
numer seryjny:54b50a3c-ca18-4bb5-a064-491e5bef4303

#blog ślubny#bukiety ślubne#buty ślubne#dekoracje ślubne#fotografia ślubna#fryzury na wesele#fryzury ślubne#makijaż ślubny#ślub#ślub cywilny#ślub kościelny#sukienki na wesele#suknie ślubne#wesele#zaproszenia ślubne

Previous Post

Next Post